Najmodniejsze fryzury ślubne na rok 2018 według Wesellerki.

Jeśli chodzi o fryzury ślubne, istnieje niezliczona ilość opcji i inspiracji: od romantycznych, swobodnych upięć loków, do finezyjnie związanych koczków, kitek i warkoczy. Z modą, nawet tą ślubną, jest jednak tak, że co roku trendy się zmieniają.

Ciekawi, jakie stylizacje fryzur będą na topie w najbliższym sezonie? Wesellerka chętnie odpowie na pytanie! 😉

Misterne upięcia już dawno odeszły do lamusa! Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie będą trendy we fryzurach ślubnych w 2018 roku, to zapraszam na mój gościnny wpis !

Co będzie modne w 2018 roku?

Nie obserwuję mody. Obserwuję Panny Młode, które wyznaczają trendy. Jestem obecna zarówno na polskich, jak i zagranicznych Targach Ślubnych oraz forach dla przyszłych mężatek. Osoby, które obserwują mój blog i fanpejdż, wiedzą, że nie jestem zwykłą blogerką ślubną. Lubię nowości i niestandardowe rozwiązania. Nic na siłę oczywiście. Kocham też po prostu piękno. Dotyczy to również fryzur ślubnych. Daleka jestem od szufladkowania, ale jeżeli miałabym nazwać trendy, które w przyszłym roku utrzymają się na topie, to z moich obserwacji wynika, że najpopularniejszym połączeniem stylów na rok 2018 będzie (tu Was nie zaskoczę) rustykalny i boho.

Jak to się dzieje, że trendy się zmieniają?

Trendy nie zmieniają się co roku. Zacytuję tutaj teorię Georga Simmla (niemieckiego filozofa i teoretyka kultury), przeczytaną w ostatnim czasie na blogu Moinob:

„Dwiema kluczowymi właściwościami mody według Simmla są dualizm i zmienność. Dualizm, ponieważ z jednej strony niższe klasy społeczne chcą naśladować wyższe, ale za to, gdy wyższe zorientują się, że linia graniczna ich strefy komfortu (…) została przekroczona, odgradzają się natychmiast od tego i starają się, czy to przejąć, czy wymyślić coś nowego.”

Co to oznacza? A no oznacza to tyle, że teraz te tak zwane klasy wyższe (nie mylić z lepszym sortem), myślą intensywnie, co nowego by wprowadzić, by się wyróżnić na tle szaraków takich jak Ty i ja. Potem szaraczki zakochają się w nowym trendzie i historia zatoczy koło.

Cechy charakterystyczne modnych fryzur na rok 2018

Obydwa style charakteryzuje natchniona i finezyjna nonszalancja. Mają w sobie coś z hipisowskiego zbliżenia do natury (stąd wszechobecne motyle, zieleń i polne kwiaty). Jednocześnie są romantyczne i proste, przez co eleganckie. Nic więc dziwnego, że przyszłe Panny Młode zakochują się w tych stylizacjach. Jest jeszcze jedna ważna cecha wspólna – luz. Upięcia każdego pojedynczego włosa były modne kiedyś. Dzisiaj królują fryzury „I woke up like his”. Jedyne dozwolone upięcie to warkocz. Luźny oczywiście.

Jak ważne jest zrobienie próbnej fryzury?

Taki naturalny look może wydawać się łatwy do odtworzenia i Panny Młode rzeczywiście czasami decydują się na samodzielne uczesanie się do ślubu. Niezależnie od tego, czy macie zamiar wynająć stylistę, czy zrobić fryzurę własnoręcznie, polecam wykonać próbne uczesanie. Może się okazać, że albo macie za mało umiejętności, albo fryzura będzie Wam po prostu nie pasować. W jednym ze swoich artykułów pisałam o tym, jak ważne jest wykonanie takiej próby i na swoim przykładzie pokazałam, jak łatwo można doprowadzić do katastrofy. A nade wszystko w dniu Waszego ślubu macie czuć się pięknie i wyjątkowo!

 

Inspiracje dla fryzur ślubnych na rok 2018– włosy długie

(źródło 1, źródło 2)

źródło 1, źródło 2

źródło 1, źródło 2, źródło 3

Inspiracje dla fryzur ślubnych na rok 2018 – włosy półdługie

źródło 1, źródło 2, źródło 3

źródło 1, źródło 2

Inspiracje dla fryzur ślubnych na rok 2018 – włosy krótkie

źródło 1, źródło 2, źródło 3

źródło

Bez względu na to, czy mamy włosy długie do pasa, czy stylizację a’la chłopczyca, ważne, by cały ślubny look był spójny, a jego poszczególne elementy łączyły się w harmonijną całość. Fryzura ślubna powinna pasować nie tylko do kształtu twarzy i stylu kreacji, ale przede wszystkim do temperamentu Młodej Panny.

29 komentarzy

 1. Piekne fryzury bardzo romantyczne. Moja byla klasyczna i dosc skromn, a wykonalam ja sama w kilka chwil. Czyli koczek z boku i gladko zaczesany wlosy ozdobnym elementem byla zlota opaska ;D

 2. Bardzo mi się podobają różnego rodzaju klosy i plecionki ale akurat do mojej sukni-rybki nie bardzo taki luźny look pasował. Zdecydowałam się więc na asymetrycznego koka z fascynatorem zamiast welonu ☺

 3. Trendy z wiankami i kwiatami wyglądają bajecznie, ale tak jak wspomniałyście na końcu – najważniejsze jest, aby fryzura pasowała do konkretnej kobiety 🙂

  1. I bardzo dobrze! Fryzur jest tyle, że szkoda, że by się zmarnowały, skoro ślub (z założenia) bierze się tylko raz! 😀

 4. No i klops wreszcie moja wymarzona ślubna fryzura jest modna, a ja jeszcze na ślubny kobierzec się nie wybieram 😀 hihihihi trzeba poważnie porozmawiać z Panem Samcem, jak to on sobie wyobraża!

  1. Ja nawet nie wiem, czy moja ślubna fryzura była wtedy modna 😀 czułam się w niej świetnie i nie liczyło się za bardzo, czy nadąża za trendami 😉

  2. Agatko, Ty masz tak długie włosy, że na pewno z nich można wyczarować coś cudownego 🙂 <3 a Pan Samiec niech się zabiera do roboty! 😉

 5. Gdy brałam ślub, nie zwracałam uwagi na modę. Jednak gdybym miała go wziąć teraz, najbardziej spodobało mi się uczesanie 1 od lewej w drugim zdjęciu dla włosów długich. Pięknie wyglądają też inne. Pozdrawiam

 6. Moja fryzura ślubna (niecały miesiąc temu) najbardziej przypominała tę pierwszą z drugiego rzędu fryzur dla długich włosów, tylko bez wypuszczonych luźnych pasem. Po wszystkim wyciągnęłam 61 wsuwek 🙂

 7. Co prawda do ślubu się nie wybieram, ale bardzo podobają mi się niektóre fryzury, zwłaszcza pierwsza na pierwszym zdjęciu. Genialna, taka kobieca. Coś wspaniałego :).

  1. Oczywiście, że tak! Piątkowa randka z Ukochanym jest idealną okazją, by takie stylizacje fryzur przetestować 🙂

 8. Piękne stylizacje! Byliśmy niecały miesiąc temu na weselu i panna młoda miała oczywiście bardzo prostą fryzurę, ale udekorowaną pięknymi polnymi kwiatami 🙂 Po erze ociekania złotem to świetny trend. Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *