Świąteczne DIY, czyli kolejny #blogmas2016

diy

Jeszcze nie tak dawno temu, zwyczaj wysyłania kartek był czymś zupełnie normalnym. Bliskim, których kochamy, słaliśmy życzenia zdrowych, spokojnych, pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia. Jednak, w ostatnich latach, technologia tak bardzo pognała do przodu, że tradycyjne metody zastąpił cyfrowy mailing. A szkoda! Bo chyba nic innego nie sprawia tyle radości, co otrzymana kartka… Tym bardziej taka, robiona ręcznie.

Martyna, bo dzisiaj to właśnie ona występuje gościnnie, jest chyba najbardziej pokręconą życiowo osobą, jaką znam. Zawsze pełna energii, chęci do działania, z olbrzymią kreatywnością własnoręcznie wykonuje kartki – nie tylko bożonarodzeniowe. Dzisiaj, w ramach przedświątecznej akcji #blogmas2016, podzieliła się z nami tym, co kocha robić – i w czym jest naprawdę świetna! 🙂

diyyyyy

„W Świąteczne dni magiczna jest miłości, moc dzielmy ją wśród nas,
Gdy dzielimy ją w wśród ludzi wokół nas (najlepsze prezenty ukryte są w sercach)”
Ania Szarmach, Radość dzielenia

 

Za oknami mroźno i szaro, a przecież jest dopiero 16:00. W malusiej latarence migocze magiczne światło świecy. Oj tak! Mojej ukochanej świecy o czarującym zapachu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Orzechy, cynamon, wanilia tworzą w moim umyśle obraz najpiękniejszych wspomnień związanych z grudniowymi chwilami. Zza ściany dobiega chichot mojego siedmiomiesięcznego berbecia, który wpadł w wir popołudniowej zabawy z tatą. I wtedy budzi się ta myśl „A może chwila relaksu dla mamy?”. Doskonała okazja na to by coś zmajstrować.

Nawet nie pamiętam, kiedy rozpoczęła się moja przygoda z papierowym światem. Początkowo były to tylko jakieś drobiazgi, które powstawały najczęściej na własny użytek. I tak zrodziły się w zaciszu mojego domu: kartki z okazji urodzin albo też ślubu przyjaciół, pudełeczko pełne życzeń dla bobasa , który właśnie pojawił się na świecie, albo też album na najpiękniejsze wspomnienia z minionych wakacji. Dopiero z czasem pojawiły się pierwsze zamówienia. I tak jest do dziś. Tak! Do dziś!

Mimo, iż od niedawna większość wolnego czasu poświęcam mojemu maleństwu, znajduję też chwilę dla swojej pasji. W końcu ten mały szkrab kocha spędzać szalone popołudnia z tatusiem 🙂 No to korzystam z chwili i działam!

img_20161204_230102

Wyjmuję z mojej starej szuflady cały świat prywatnych przyjemności. Kartki, karteczki, karteluszki. W pośpiechu tworzę jeszcze bardziej świąteczny nastrój! W tle słychać wszystkim znane „Last Christmas”, a moje ręce aż palą się do pracy. Kocham tworzyć scrapbookingowe cuda. Tym bardziej te związane z wigilijnym czasem. Powiedzcie szczerze! Czy jest wśród Was, ktoś kogo wzruszają te małe, pachnące tradycją kartoniki, w których mieści się emocjonalny ładunek, jaki chcą nam przekazać osoby bliskie, oddalone czasem o tysiące kilometrów?

Ja uwielbiam sięgać po pocztówki schowane w koszu pełnym wspomnień. Świąteczna poczta potrafi rozmrozić najtwardsze serca. Zatem kochani nie bójmy się konwenansów i w te święta zaskoczmy naszych bliskich i przyjaciół ciepłymi pozdrowieniami, płynącymi prosto z naszych gorących serc. Wyślij kartkę i spraw drugiemu radość! Zrobię tak i ja!

A Wam wszystkim życzę, by nadchodzący czas był wypełniony bliskimi i przyjaciółmi. By wyjątkowość tych chwil pozostała w Was przez cały nadchodzący rok! Spokojnych Świat Bożego Narodzenia!
 diyyy

A Ty, zaskoczysz Najbliższych piękną, ręcznie robioną kartką, zaprawioną zapachem świątecznych przypraw i smakiem piernika? 🙂

9 komentarzy

    1. Moje zdolności zatrzymały się mniej więcej na etapie przedszkolnym, ewentualnie wczesnej podstawówki…;)

  1. W te Święta wzięłam udział w akcji wymiany kartek tradycyjnych. Kluczowe było to, aby były ręcznie wypisane, bo akcja toczyła się w grupie Kochamy Pismo Ręczne. Niektóre przesyłki były zachwycające! Wprawdzie nie przechowuję całych kartek, ale takie motywy jak papierowy renifer, czy sanki powycinam z synem z tych kartek i za rok trafią jako ozdoby na naszą choinkę;)

  2. ja co roku sobie obiecuję, że coś stworzę … jednak brakuje mi samozaparcia 😀 w tym roku planuję kalendarz adwentowy. Trzymaj za mnie kciuki 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *